Divadelní soubor Kladina v Činoherním klubu (Amatérská scéna)

Divadelní soubor Kladina v Činoherním klubu (Amatérská scéna)

odkaz na článek

Jiří Homola je autorem několika dramatických textů. Za hru Noc moudrých mužů získal v roce 2009 Cenu Českého rozhlasu Vltava (součást Cen Alfréda Radoka).

V tomtéž roce založil v Kladně ochotnický divadelní soubor se sympaticky ironickým názvem Kladina (Kladenská divadelní náhražka) a s ním prozatím inscenoval tři své texty.

Po úvodní inscenaci Sborovna, jež se v loňském roce s úspěchem představila na přehlídce Modrý kocour v Turnově, nastudoval se svými přáteli hru Sklad.

Do Činoherního klubu soubor nyní zavítá s inscenací Pád rtuti (Falo de Hidrargo). Za sloganem „Ledové drama, které Vás rozhodně nenechá chladným“ se skrývá výprava Expedice Amundsen 2013 na Antarktidu, konkrétně na Mendelovu polární základnu na ostrově Jamese Rosse, kde má zmapovat ložiska nerostných surovin a připravit podklady pro následnou těžbu. „Iluze nelze setřást tak lehce jako rtuť teploměru,“ poznamenává autor na adresu polárníků, kteří si pod vedením multimilionáře Tima Kinga dali za cíl navrátit lidstvu ztracené zdroje.